ascharter ascharter .

ascharter

آشنایی با 11 مکان دیدنی ماهنشان زنجان ?

مقبره مولانا همتی انگورانی
مولانا همتی که از شاعران بسیار خوب و هنرمند است در شهرستان ماهنشان زنجان متولد شده و از شاعرانی است که در قرن دهم هجری و اوایل قرن یازدهم است و چیزی حدود هفت هزار بیت شعر در سه زبان اصلی فارسی، عربی، ترکی سروده است مولانا در زمان شاه اسماعیل صفوی برای ترویج مذهب شیعه مسافرت هایی به امپراطوری عثمانی داشته است و در ترکیه بیش از 19 قدمگاه به نامش برپا شده است او بعد از انجا به شهر خودش بازگشت و بعد از وفات در همانجا به خاک سپرده شده است.

منطقه قارقالان
این منطقه کوهستانی و زیبا در شهرستان ماهنشان زنجان واقع شده است و بخاطر قرارگیری در نزدیکی روستای علم کندی به ان (علم کندی ) می گویند این کوه های زیبا پاتوق گردشگران و مسافران زیادی شده است و در ان می توانید انواع گیاهان دارویی چون کاکوتی، چای کوهی (توکلوجه )، گل پر، پونه و ریواس را ببینید همچنین جالب است بدانید این منطقه بخاطر ارتفاع زیاد یعنی چیزی حدود سه هزار متر در نصف سال پر از برف است.بلیط هواپیما مشهد زنجان را از سایت اس چارتر رزرو کنید.

کوه بلقیس
این کوه در هشت کیلومتری شمال شرقی تخت سلیمان و 18 کیلومتری شهر دندی و در بخش انگوران با دو قله‌ی بلند در ادامه‌ی سلسله کوه‌های شرق دریاچه ارومیه واقع شده است این کوه باعث شده تا گردشگران و مسافران زیادی برای تفریحات کوهی به ان سر بزنند و ساعاتی را در این منطقه بگذرانند و میان دو قله کوه دریاچه فوق العاده ای از ذوب شدن برف ها وجود دارد که ان را هم می توانید ببینید. شما می توانید برای دیدن این کوه در اولین فرصت بلیط هواپیما چارتر بوشهر تهران بگیرید و از دیدن ان لذت ببرید.

قلعه گل بلاغی
قلعه گل بلاغی یا نام دیگرش بقایای قلعه قشلاق مربوط به دوران اشکانیان است که و در بخش مرکزی دهستان قزل گچیلو یعنی هفت کیلومتری شمال شرق روستای قره گل چسبیده به رودخانه قزل اوزن واقع شده است و در سال 1386 شهریور ماه به عنوان اثار ملی ایران به ثبت رسیده است.

چهار طاق کلیسا
وسعت این بنا که بسیار ساده می باشد ده در ده متر است و قسمت اصلی ان با سبک چهارطاقی احداث شده است این بنا از بیرون مربع و از داخل تقریبا چلیپایی (صلیبی شکل ) می باشد و ممکن است روی فضای چهارطاقی در زمان های گذشته گنبدی قرار داشته است و سه ورودی شرقی، غربی، جنوبی دارد و مصالحی که برای ساخت ان استفاده شده است خرده سنگ، گچ، اهک است.

پناهگاه حیات وحش انگوران
این منطقه در رشته کوه های زاگرس و جنوب غربی استان زنجان و در مرز چهار استان آذربایجان‌شرقی،‌ آذربایجان‌غربی و کردستان قرار دارد و اگر بخواهیم از نظر تقسیمات کشوری بگوییم بیشتر ان  از ز شمال، شرق، جنوب آن در دو بخش انگوران استان زنجان، بخش مرکزی و قسمتی از جنوب غرب منطقه در بخش افشار شهر تکاب در استان آذربایجان‌غربی واقع شده است.

دربند قاطرچی
این مکان در 5 کیلومتری سمت غرب ماهنشان و به طرف روستای  «ینگجه سینار» واقع شده  است و از مناطق حافظت شده حیات وحش ماهنشان می باشد و برای سکونت حیواناتی چون قوچ و میش ان را در نظر گرفته اند. شما می توانید از سایت  اس چارتر خرید بلیط چارتری خود را دریافت نمایید.


برچسب: ،
امتیاز دهید:
رتبه از پنج: 0
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۳ساعت: ۰۹:۴۳:۵۴ توسط:اس چارتر موضوع: باغ پرندگان نظرات (0)